Felhasználói konferencia és Plant Simulation idők
Az idén is megrendezésre került a Felhasználói konferenciánk, ami minden évben a kapcsolattartás és a tapasztalatcsere különleges hangulatú fóruma. A digitális gyártás szekcióban bemutattuk a Tecnomatix 12 újdonságait, a Plant Simulation értékáram elemzési modulját. Az értékáram vizsgálatával kapcsolatban egy érdekes játékon is részt vettek a szekció tagjai, a játékot a LeanCentertől Tömpe László barátom tartotta… szimplán szuper volt 🙂
Az esti lazulás után másnap telefonkonferencián vettünk részt Georg Piepenbrockkal a Plant Simulation fejlesztési igazgatójával, aki nagyon érdekes példkat mutatott pl. a BMW-től, illetve betekintést nyertünk a Plant Simulation következő verziójának újdonságaiba is… jó lesz 😉
Ez után Process Simulate-ben megnézhettük, hogy egy robot hogyan tudja kirakni a Rubik kockát (ez olyan jó, hogy külön cikk lesz róla a napokban). Ez után 3 érdekes felhasználói esettanulmányt láttunk, majd végezetül tippeket és trükköket mutattunk be Plant Simulation használatáról.
Az alábbi galéria jól mutatja a konferencia hangulatát:
Hogy valami hasznos és szakmai is legyen… Kezdő Plant Simulation felhasználóknak problémát szokott okozni, hogy melyik időt hogyan értelmezi a rendszer… az alábbi ábra ennek áttekintésében segít.
Szóval van a teljes szimulációs idő, ez két nagy részből áll a Planned és az Unplanned időből, amiből az Unplanned az az idő, amikor nincs műszak a ShiftCalendarban beállítva. A maradék idő (amikor van műszak) áll a Paused időből (amikor szünet van), és a Not pausedből, ami gyakorlatilag a rendes munkaidő (ez általában minden munkaidővel kapcsolatos számítás alapja). Ez az idő a következő részekből tevődik össze:
- failed: meghibásodás
- stopped: leállítva
- working: dolgozik
- setting-up: átállás
- waiting: várakozás
- blocked: blokkolt
- pwering up/down: be és kikapcsolás