Próbálja ki az Opcenter termeléstervező és ütemező rendszert előre konfigurált diszkrét és feldolgozóipari példán!

A szoftverek kipróbálásának lehetőségei hosszú múltra tekintenek vissza, amely nem minden esetben jelentett gördülékeny használatot. Mindannyiunkban mélyre temetve ott van annak a bizonyos szoftvernek az emléke, amely Trial verziójának a beüzemelésekor telepítési, licenc, rendszerkövetelménybeli vagy bármely egyéb fájdalmas problémába ütköztünk.

A Siemens a fentiek elkerülésére egy rendkívül felhasználóbarát megoldást dolgozott ki: olyan Trial verziókat állított össze, amelyeket saját szerverén futtatott virtuális gépeken érhetünk el böngészőnkön keresztül. Így semmit nem kell letölteni vagy telepíteni, ráadásul bárhonnan elérhetők. Regisztráció után, első indításkor néhány perc alatt feláll a saját környezetünk, amelyhez 30 napos hozzáférés biztosított. Ezután minden további nélkül el is kezdhetjük használni a szoftvert, hiszen mind a licenc, mind a példa konfigurációk előkészítve várnak ránk, oktatóvideókkal támogatva a limitált idő hasznos eltöltését.

Ebben a cikkben két, a Siemems Opcenter APS termelésütemező szoftverhez készült próbaverzió csomagra hívjuk fel a figyelmet.

FONTOS: amennyiben bárhol elakad a kipróbálás során, vagy bővebb kérdése lenne az Opcenter rendszerrel kapcsolatban, akkor kérjük keresse a graphIT Kft. szakértő munkatársait: http://www.graphit.hu/opcenter

Még több információ az Opcenterről itt olvasható: Opcenter – DIGITÁLIS GYÁR (digitalisgyar.com)

Diszkrét gyártás

Az első az Opcenter APS Standard verziójának teljeskörű bemutatására szolgáló próbaverzió. Ebben az Opcenter APS ütemezési felületét és felszereltségét ismerhetjük meg a Standard csomagon keresztül. A bemutató videók és a ReadMe dokumentumban kiemelt képzés teljeskörűen bemutatják, hogyan oldja meg az Opcenter a mindennapos ütemezési problémákat, mint a vevői megrendelések priorizálása, beszállítási késésekre reagálás vagy a tényleges gyártás követése. Továbbá első kézből tapasztalhatjuk, hogy Opcenterrel könnyedén bármilyen váratlan eseményből következő változások hatását elemezhetjük vagy alternatív helyzeteket vizsgálhatunk meg, akár másodpercek alatt.

Elérhető a következő linken: https://trials.sw.siemens.com/en-US/trials/opcenter-scheduling-standard

Feldolgozó ipar, fogyasztási cikkek, élelmiszer és gyógyszeripari gyártás

A második példa a gyorsan forgó fogyasztási cikkek, vagyis a CPG típusú termékek gyártásának tervezését és ütemezését mutatja be. Ebben már az Opcenter Planning termeléstervezési felületével is megismerkedhetünk, amelyben hosszabb távú kapacitástervezésért felel. Az így elkészült mesterterv alapján pedig a részletes ütemezés létrehozását tekinthetjük át, különös tekintettel a CPG iparágak problémáira, hogy például a szerszámcserék, átállások, Clean-in-Place folyamatok ne okozzanak gondot a rendelések határidőinek betartásakor. A konfiguráció bevezeti a másodlagos kényszerek használatát is, amelyekkel szerszámokat, dolgozói skilleket vagy akár bármely tartály/kemence jellegű kapacitást is modellezhetünk. A példa végül többféle ütemezési logikán keresztül létrehozott optimális ütemterven megmutatja a hatáselemzések elvégzését és az anyaghiányok felkutatását is.

Elérhető a következő linken: https://trials.sw.siemens.com/en-US/trials/advanced-planning-scheduling-cpg

Trial verziók használata lépésről lépésre:

https://plm.sw.siemens.com/en-US/opcenter

A kívánt csomag kiválasztása után be kell lépni a Siemens fiókkal (ingyenes regisztrációt követően) és telefonszám megadása után elindítható a próbaidőszak az adott csomagra.

A próbaverzió felületén egy visszaszámláló mutatja a hátralévő napok számát, illetve innen indítható el a felhőalapú környezet. Mielőtt belevágunk, érdemes elolvasni a README dokumentumot, amely összefoglalja a felhőalapú környezet használatának tudnivalóit.

Ezen az oldalon a tesztkörnyezethez tartozó bemutatóvideókat is megtalálunk, amelyek a szoftver működését és a konkrét példa különlegességeit részletezik.

A Launch gombbal indítható el a környezet, amely egy új böngészőablakban fog megnyílni. Első indításkor ez hosszabb időt vesz igénybe, ugyanis ilyenkor jön létre a személyes felületünk, amelyet a későbbi indításokkor már csak megnyitni kell.

Ha végzett a konfigurálással a rendszer, akkor gyakorlatilag egy előkészített virtuális gépet láthatunk a böngészőnkben. Az asztalon megtalálhatók lesznek az Opcenter konfigurációk parancsikonjai, amelyek a kiválasztott példákat tartalmazzák.

Az Opcenter konfigurációk a parancsikonokkal elindíthatók. Indításkor demó konfigurációknál szokásos figyelmeztető ablak jelenik meg, hogy a szoftvert fix idővel futtatjuk. Így biztosítja az Opcenter, hogy a teszt konfigurációt bármikor futtatjuk, mindig ugyan azt az esetet lássuk, az idő múlásából származó változásokat ezzel elkerüljük. Ez az üzenet csak tájékoztatás, nyugodtan nyomjunk az OK-ra. Előfordulhat, hogy indításkor bejelentkezési adatokat is kér az Opcenter, amelyeket a mellékelt leírásokban megtalálunk. Ezután megnyílik az Opcenter az előre definiált adatokkal, amikkel az oktató videók is dolgoznak. Ezek segítségével elsajátíthatjuk az Opcenter alapszintű kezelését, illetve a konkrét példákon keresztül megismerhetjük a szoftver célirányosabb funkcióit is.

Leave a Reply

Discover more from DIGITÁLIS GYÁR

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading