Plant Simulation teljesítmény
Egyre gyakrabban hallom a kérdést, hogy milyen gépet érdemes venni a Plant Simulation futtatásához? Ez nem annyira egyszerű kérdés, de foglalkozzunk 3 területtel, amiből azért összeállhat egy kép mindenkiben.
1. Nyers szimulációs teljesítmény
mivel a Plant Simulation a jellegéből fakadóan (időben egymás után következő események, nem párhuzamos feladatok) nem használja ki a több magos rendszereket, hanem csupán egy szálon fut (kevés kivétellel), ezért a processzor órajele ilyen szempontból a meghatározó. Szóval a javaslat Core i7, és minél gyorsabb…
… a legegyszerűbb mérési mód az alábbi:
a, indítsuk el a Plant Simulationt
b, nyissuk meg a példamodellek közül a Nagy szériás gyártás példát
c, a konzolon jobb egérgombbal kapcsoljuk be a Hibakeresési kiment mutatása opciót
d, futtassuk le az Assembly1 modellt, és a Konzolon kiírt értékek közül nézzük meg a CPU time értéket, ez mutatja, hogy mennyi processzoridő kellett a modell futtatásához
Az alábbi táblázatban egy pár processzor értékei látszanak:
2. Ha optimalizálást futtatunk
(pl. Experiment manager és genetikus algoritmus), akkor a Plant Simulation el tudja osztani a szimulációt a magok között (localhost). Ilyen esetekben érdemes több maggal rendelkező rendszert beszerezni.
3. Ha szeretnénk, hogy a szimulációnk 3D-ben is gyorsan fusson
akkor érdemes jó grafikát venni. Pár hete beszéltem a fejlesztőkkel, és egyértelműen az nvidia chipes kártyákat ajánlják. Ha szeretnénk megnézni, hogy milyen a 3D teljesítménye a gépünknek, akkor a 3D ablakban nyomjuk le az F gombot, aminek hatására az ablakban alul megjelennek a 3D paraméterek, amelyek utalnak a grafikus teljesítményre.
Nektek milyen értékek jöttek össze, és milyen konfigurációtok van? Írjátok be alul hozzászólásként, a fenti táblázatot frissítjük majd néha 🙂